Informace o klubu

Informace všeobecné

Stanovy

Stanovy (ke stažení)

Přihláška (doc)

 

 

Smysl existence tohoto klubu je pomoc osobám se stomií. Životní situace mnohých z nás se operací zcela změnila, subjektivně či objektivně se cítíme vyřazeni ze společnosti. Proto klub nabízí řadu aktivit, pomocí nichž se můžeme vrátit zpět do normálního života, ať už mezi jiné stomiky nebo do původního okruhu známých a spolupracovníků. Jednou z důležitých činností je aktivní vyhledávání lidí po operaci a jejich psychická podpora, stejně jako předávání informací a praktických zkušeností z nejrůznějších oblastí života.

 

Pražský klub stomiků s původním názvem FIT-ILCO ČR byl založen v roce 1993. V té době nebyly vyškolené stomasestry, nefungovaly poradny pro stomiky v nemocnicích, bylo málo dnes již běžně dostupných pomůcek. Kluby, které v té době vznikaly, měly pro stomiky obrovský význam. I dnes je oč usilovat. Pomůcek máme zatím dost, limity jsou příznivé, ale co změny v úhradové vyhlášce, co nápady našich pilných poslanců, stále je o co se starat, co sledovat.

 

FIT-ILCO Praha, z.s. je spolek stomiků se sídlem v Praze. Sdružuje především stomiky z Prahy a Středočeského kraje, přihlásit se ale může stomik z celé ČR (máme členy např. z Mariánských Lázní, Českých Budějovic, Milevska). Klub spolupracuje s ostatními kluby stomiků, zejména s kluby v Příbrami a Táboře, vzájemně se informujeme o pořádaných akcích a účastníme se jich. Na těchto stránkách budeme informovat o akcích pražského klubu, případně o aktivitách jiných občanských sdružení, se kterými spolupracujeme.

 

Činnost klubu se řídí Stanovami a pokud Vás naše činnost zaujme a chcete se stát našimi členy, stáhněte si Přihlášku (soubor doc) případně Stanovy (soubor doc).

 
WebZdarma.cz